English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Praneškite apie korupciją

Kaip pranešti apie korupcijos atvejus ar kitus teisės pažeidimus, susijusius su muitinės veikla?

 

 

Pranešimo turinys

Į Muitinės departamentą gali kreiptis kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėtį ir kitus kriterijus, jeigu jis turi informacijos apie:

- muitinės pareigūnų daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, drausminius nusižengimus ar kitus teisės pažeidimus;

- neetišką ar nesąžiningą muitinės pareigūnų elgesį;

- kontrabandą ir kitus muitų teisės aktų, už kurių įgyvendinimą atsakinga muitinė, pažeidimus.

Pateikdami informaciją nurodykite įvykio vietą, laiką ir kitas aplinkybes, galinčias turėti reikšmės atliekant vėlesnį įvykio aplinkybių tyrimą. Esant galimybei, nurodykite muitinės pareigūno identifikavimo ženklo ar tarnybinio automobilio numerį – tai padės nustatyti konkrečius pažeidimą padariusius muitinės pareigūnus ar kitus asmenis.

Pranešimai priimami valstybine lietuvių kalba, taip pat rusų, anglų ir vokiečių kalbomis.

Pranešimo būdai:

- nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 555 44 (visą parą);

- paliekant pranešimą šioje svetainėje;

- elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt;

- tiesiogiai atvykus į Muitinės departamento Imuniteto tarnybą (Vytenio g. 7 arba Naujoji Riovonių g. 3, Vilniuje; Jovarų g. 3, Kaune arba S. Nėries g. 2, Klaipėdoje) arba susisiekus su šiais muitinės pareigūnais: Vilniuje – Daniel Žamoit, tel. (8 5) 235 6390, Kaune – Valerijus Eidukaitis, tel. (8 37) 304 219, Klaipėdoje – Eugenijus Navickas, tel. (8 46) 390 067 (darbo valandomis);

- raštu: Muitinės departamentui prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, A. Jakšto g. 1, 01105 Vilnius;

- informaciją pateikiant Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai.

Visa pasitikėjimo telefonu pateikiama informacija fiksuojama įrašant telefono pokalbį.

Konfidencialumas

Visa gauta informacija apie galimai neteisėtus muitinės pareigūnų veiksmus ar kitus pažeidimus priskiriama viešai neskelbtinai ir neteiktinai muitinės informacijai. Tai reiškia, kad pareigūnai, dirbantys su informacija, užtikrins asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą. Gauta informacija nebus viešai skelbiama, perduota pažeidimą planuojantiems daryti, darantiems, padariusiems ar tretiesiems asmenims.

Kiekvienas asmuo turi teisę informaciją pateikti anonimiškai, t. y. nenurodydamas savo vardo, pavardės ir (ar) kontaktinių duomenų. 

Pranešimų nagrinėjimas

Informacija apie pažeidimus  Lietuvos Respublikos muitinei pateikiama, registruojama ir perduodama nagrinėti Muitinės departamento generalinio direktoriaus nustatyta tvarka

Gauti pranešimai apie galimai neteisėtas muitinės pareigūnų korupcinio pobūdžio ar kitas veikas yra nagrinėjami Muitinės departamento generalinio direktoriaus nustatyta tvarka. Jeigu palikote savo kontaktinius duomenis, už pranešimo tyrimą atsakingas pareigūnas susisieks su Jumis, kad patikslintų įvykio aplinkybes ir informuotų apie tyrimo eigą.

Atkreipiame dėmesį, kad už šmeižtą ar melagingą kito asmens kaltinimą nusikaltimo padarymu yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. 

Primename, kad asmenys, suteikę vertingos informacijos, gali būti skatinami pinigine išmoka nustatyta tvarka, todėl kviečiame būti aktyvius ir pilietiškus.

 

Informacija atnaujinta 2018-02-01