English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Garantijų taikymas

Garanto elektroninis įsipareigojimas – tai garanto įsipareigojimas, pateiktas į muitinės informacinę sistemą elektroninėmis duomenų apdorojimo ir mainų priemonėmis, turintis tokią pačią juridinę galią kaip ir rašytinis garanto įsipareigojimas (vienkartinės ar bendrosios garantijos dokumentas).

Elektroninis įsipareigojimas kaip vienkartinė ar bendroji garantija gali būti naudojamas tik atsirandančių mokestinių prievolių įvykdymui užtikrinti.

Plačiau apie garanto elektroninius įsipareigojimus aprašyta Mokestinių prievolių įvykdymo užtikrinimo muitinėje taisyklėse, patvirtintose Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2016 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. 1B-273 „Dėl Mokestinių prievolių įvykdymo užtikrinimo muitinėje taisyklių patvirtinimo“. 

Garantai, norintys teikti elektroninius įsipareigojimus į muitinės informacinę sistemą, turi pateikti prašymą ir sudaryti sutartį su Lietuvos Respublikos muitine, vadovaudamiesi Garanto elektroninių įsipareigojimų teikimo muitinei taisyklėmis, patvirtintomis Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2016 m. spalio 20 d. Nr. įsakymu Nr. 1B-859 „Dėl Garanto elektroninių įsipareigojimų teikimo muitinei taisyklių patvirtinimo“.

Garanto elektroniniai įsipareigojimai į muitinės informacinę sistemą gali būti teikiami iš garanto informacinės sistemos arba per Verslininko portalą.

Garanto elektroniniai įsipareigojimai į muitinės informacinę sistemą teikiami per Verslininko portalą vadovaujantis Verslininko portalo naudotojo vadovu.

Sąsajos tarp garanto ir muitinės informacinių sistemų sukūrimui skirtą dokumentaciją rasite čia. 

Norintys atlikti sąsajos tarp garanto ir muitinės informacinių sistemų testavimus turi pateikti prašymą testams vykdyti vadovaujantis šiais dokumentais: Garanto sąsajos specifikacija ir MDAS-CIS gairių rinkinys išoriniams testuotojams.

Prašymai teikiami el. pašto adresu [email protected]

Pasiteirauti galite el. paštu ITPC@lrmuitine.lt

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2022-01-03