English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Mokesčių administravimas

Lietuvos muitinės pagalba verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19

Lietuvos muitinė informuoja, kad siekiant suteikti pagalbą  mokesčių mokėtojams, kurie susidūrė su neigiamu poveikiu dėl COVID-19 plitimo, priimtos mokesčių mokėjimą lengvinančios nuostatos, kurias numatyta taikyti iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Mokesčių mokėtojams, kurie susidūrė su finansiniais sunkumais dėl COVID-19, sudaryta galimybė atidėti mokesčių sumokėjimą, nemokant palūkanų. VMI, atsižvelgdama į nustatytus ribojimus/draudimus veiklos vykdymui, įvardijo ekonominės veiklos rūšis, kurias vykdantys mokesčių mokėtojai dėl minėtos priežasties galimai patyrė tiesioginį neigiamą poveikį, bei VMI interneto svetainėje (skiltyje „ Informacija verslui dėl COVID-19“) paskelbė mokesčių mokėtojų, kuriems automatiškai taikomos pagalbos priemonės ir mokesčių mokėtojų, kurių prašymą jiems taikyti mokestinės pagalbos priemones VMI patenkino, sąrašus. Šiuose sąrašuose esantiems mokesčių mokėtojams galioja lygiai tos pačios pagalbos priemonės bei nuostatos. Mokesčių mokėtojai, neradę savęs tarp paskelbtų mokesčių mokėtojų, tačiau taip pat patyrę neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl minėtų pagalbos priemonių taikymo gali kreiptis į VMI, pateikdami prašymą dėl pasirinktų pagalbos priemonių taikymo.

Muitinėje mokesčių mokėtojams, esantiems minėtuose sąrašuose, taikant pagalbos priemones nevykdomas muitinės administruojamų akcizų ir PVM išieškojimas. Visų muitinės administruojamų mokesčių atžvilgiu mokestinių paskolų sutartys sudaromos neskaičiuojant palūkanų ir taikomas atleidimas nuo delspinigių, apskaičiuotų  už nesumokėtus mokesčius, kurių mokėjimo terminas yra nuo šių metų kovo 16 d. iki gruodžio 31 d.

Lietuvos muitinė informuoja, kad po šių metų gruodžio 31 d. mokesčių mokėtojai, kurie susidūrė su neigiamu poveikiu dėl COVID-19 plitimo, dar turės galimybę per du mėnesius, t. y. iki 2021 m. vasario 28 d., kreiptis dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų sudarymo. Šiuo, situacijos įsivertinimui ir veiksmų susiplanavimui skirtame, dviejų mėnesių laikotarpiu, į pagalbą gaunančių mokesčių mokėtojų sąrašą įtrauktiems asmenims nebus vykdomas importo akcizų ir PVM išieškojimas ir nebus skaičiuojami delspinigiai, jei bus sudaryta mokestinės paskolos sutartis. Nesudarius mokestinės paskolos sutarties, nuo 2021 m. kovo 1 d. bus pradėtas mokesčių, kurių sumokėjimui buvo taikomos lengvinančios nuostatos, išieškojimas ir  skaičiuojami delspinigiai (už laikotarpį nuo  2021 m. sausio 1 d.).

Prašymai dėl mokestinių paskolų sudarymo arba sudarytų sutarčių sąlygų ir mokėjimo grafikų pakeitimo teikiami paštu arba el. paštu vilnius@lrmuitine.lt; kaunas@lrmuitine.lt; klaipeda@lrmuitine.lt; bendruoju Lietuvos muitinės el. paštu info@lrmuitine.lt.

Atsižvelgdami į COVID-19 plitimo pavojų, prašome muitinės konsultacijų kreiptis nuotoliniu būdu. Papildoma informacija taip pat teikiama nemokamu Lietuvos muitinės informavimo telefonu 8 800 900 80 arba el. paštu  info@lrmuitine.lt

Informacija atnaujinta 2020-11-09