English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Pareigūnų uniforma

Kaip atpažinti Lietuvos muitinės pareigūnus?

Emblema – Lietuvos Respublikos muitinės skiriamasis ženklas, susiformavęs  maždaug XVI amžiuje. Jos centre, raudoname skyde  – Vytis. Už skydo sukryžiuotos  dvi Hermio lazdos (pirklio lazda, sparnai ir žalčiai). Užrašas „Lietuvos muitinė“ ir Hermio lazdos yra aukso spalvos.

Muitinės pareigūnas – statutinis valstybės tarnautojas, tarnaujantis muitinėje ir pagal pareigas turintis viešojo arba vidaus administravimo įgaliojimus pavaldiems ar nepavaldiems asmenims.

Muitinės pareigūnų priėmimo į tarnybą Lietuvos Respublikos muitinėje ir atleidimo iš jos tvarką, muitinės pareigūnų perkėlimą į kitas pareigas, tarnybinės veiklos vertinimą, skatinimą, atsakomybę, socialines garantijas, kitus jų statuso ypatumus nustato Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statutas.

Pagal statutą, einamoms pareigoms žymėti yra nustatyti šie muitinės pareigūnų pareiginiai laipsniai:

  1.       vyriausiasis valstybės muitininkas;
  2.       vyresnysis muitininkas;
  3.       I rango muitininkas;
  4.       II rango muitininkas;
  5.       III rango muitininkas;
  6.       I klasės muitininkas;
  7.       II klasės muitininkas;
  8.       III klasės muitininkas.

 Priimtam į pareigas muitinės pareigūnui išduodama tarnybinė uniforma su skiriamaisiais ženklais, tarnybinis pažymėjimas, o muitinės posto pareigūnui – ir identifikavimo ženklas.

 Šiuo metu muitinės pareigūnų dėvimų uniformų, nešiojamų skiriamųjų ženklų (muitinės įstaigų ženklų, pareiginių laipsnių ženklų), identifikavimo ženklo ir tarnybos ženklų pavyzdžiai patvirtinti Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. gruodžio 19 d. įsakymu. Jie išduodami ir naudojami pagal Muitinės departamento generalinio direktoriaus patvirtintas taisykles.

Lietuvos muitinės pareigūnų uniforma – tai skiriamaisiais ženklais dekoruoti vienodos formos drabužiai, dėvimi tarnybos ir švenčių metu. Uniformą sudaro: skiriamieji ženklai, drabužiai, galvos apdangalai, uniformos priedai ir avalynė. Pagal paskirtį uniforma skirstoma į kasdieninę, išeiginę ir specialiąją. Uniforma ir jos priedai komplektuojami pagal pareigūnų tarnybos specifiką bei einamas pareigas.

Dabartinė muitinės pareigūnų uniforma sukurta remiantis 1936 metais pakoreguotu Lietuvos muitininkų pirmosios uniformos (patvirtinta 1924 m.) variantu. Jos spalvų derinys paliktas toks pat: žalias švarkas, juodos kelnės (moterims – taip pat  ir sijonas) bei aukso spalvos  skiriamieji ženklai.

Pareigūno rangą ir klasę galima atpažinti iš antpečių. Kuo daugiau antpečiuose yra žvaigždučių, kuo jos didesnės, tuo muitinės pareigūnas pagal rangą yra viršesnis.

Vyriausiojo valstybės muitininko uniformos antpečiai išsiskiria aukso spalvos lauro lapų vainiku, sidabro spalvos Vyčiu raudoname skyde ir aukso spalvos Hermio lazda, kurie yra išdėstyti vienas virš kito. Be to, antpečių kraštai yra su iš aukso spalvos siūlų pintu apvadu.

Vyresniojo muitininko uniformos antpečiai yra panašūs į vyriausiojo muitininko,  tačiau be raudono skydo su sidabro spalvos Vyčiu jame. 

Pareiginių laipsnių ženklai

 

Kiti skiriamieji ženklai

 

Informacija atnaujinta 2017-01-31