English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Užlietos betonu ir paslėptos geležiniuose „karstuose“ – Kenoje muitininkai sulaikė itin gudriai paslėptą cigarečių kontrabandą

Muitinės kriminalinė tarnyba informuoja, kad įvykdytas pirmas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas Lietuvos muitinėje šiemet – antradienį (sausio 14 d.). Kenos geležinkelio poste, muitinės pareigūnai sulaikė apie 100 tūkst. eurų vertės nelegalių rūkalų siuntą. Kontrabandinės cigaretės buvo slėptos traukiniu iš Baltarusijos gabentame pamatinių blokų krovinyje: supakuotos į geležinius „karstus“ ir aplietos betonu.

Antradienį Kenos geležinkelio posto muitinės pareigūnams atrinkus patikrai vieną iš Baltarusijos atvažiavusio traukinio vagonų, didelių siurprizų nesitikėta. Vagonu buvo gabenamas vienos Baltarusijos statybinių medžiagų įmonės krovinys – 68 vnt. dviejų rūšių betoninių pamatinių blokų.

Pareigūnams įtarimų sukėlė krovinio svoris: pasvėrus du blokus, tarp mažesnio ir beveik dvigubai didesnio tebuvo vos apie 100 kg skirtumas. Patikrinus detaliau (vieną iš blokų pragręžus) įtarimai, kad didesni blokai gali būti tuščiaviduriai, tik sustiprėjo. Tačiau išardyti net ir vieną bloką nebuvo lengva: betono skaldymui teko panaudoti perforatorius, po to – pjauti geležinės armatūros karkasą, o tuomet susidurta su metaliniu „karstu“, kuriame ir slypėjo cigarečių „Fest“ kontrabanda. Beje, nors metalinės dėžės kraštai buvo izoliuoti silikonu, dalis viduje buvusių rūkalų buvo peršlapę. Muitinės pareigūnai neabejoja, kad cigaretės buvo slepiamos dar blokų gamybos proceso metu, tiesiog užliejant metalines dėžes betonu.

Iš viso pamatiniuose blokuose rasta 30 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 106 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Cigarečių kontrabandos gabenimas geležinkelio transportu – viena iš pastarųjų metų kontrabandos tendencijų. Todėl jau ne pirmus metus kalbama apie būtinybę įrengti rentgeno kontrolės sistemas nuolatinei geležinkelio transporto kontrolei.

Anot muitinės kriminalistų, net ir sąlyginai nedideli nelegalių rūkalų kiekiai traukiniais vežami vis įmantriau paslėpti. Neretai rūkalai slepiami pačių vagonų konstrukcijoje ar atskiriant vagono patalpą papildoma, imitacine sienele. Na, o priedangos kroviniu tokiai traukinių vagonuose slepiamai kontrabandai paprastai tampa mediena ar – statybinės medžiagos.

Rūkalų kontrabanda pamatiniuose blokuose irgi nėra visai naujas reiškinys – 2013 m. birželio 18 d. Raigardo kelio poste muitinės kriminalistai sulaikė vilkiku iš Baltarusijos gabentą panašių blokų krovinį. Nors paprastai tokie blokai būna pilnaviduriai, šie buvo išlieti su tuščiomis ertmėmis, kurių kiekvienoje sutilpo maždaug 4 dėžės cigarečių. Iš viso tada rasta apie 79 tūkst. pakelių cigarečių.

Informacija atnaujinta 2020-01-16