English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Apipeliję medienos „karstai“ slėpė kontrabandą

Kenos geležinkelio posto muitininkai kovo 4 d. sulaikė cigarečių kontrabandą, slėptą iš Baltarusijos traukiniu gabentame lentų krovinyje.

Trečiadienį, apie 12 val. Kenos geležinkelio posto muitinės pareigūnams atliekant iš Baltarusijos atvažiavusio traukinio patikrinimą, muitininkams sukėlė įtarimų į vieną Kauno įmonę gabentų lentų krovinys. Mediena atrodė labai nekokybiška, pačios lentos buvo apipelijusios ir patamsėjusios, tačiau gera dalis jų pačiame krovinio centre buvo akivaizdžiai šviesesnės spalvos. Detaliai patikrinus krovinį, paaiškėjo, kad lentos tėra „kiautu“ viduje įrengtoms cigarečių kontrabandos slėptuvėms. Ten rasta 49 980 pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 165 434 eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl cigarečių kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Su tokio tipo slėptuvėmis, ypač tuščiaviduriuose medienos kroviniuose (kurie žargonu vadinami „karstais“), muitinės pareigūnai susiduria gana dažnai. Pastaruoju metu ypač suaktyvėjo ir cigarečių kontrabanda geležinkelio transportu iš Baltarusijos. Praėjusią savaitę, vasario 25 d., Kenos geležinkelio poste daugiau nei 100 tūkst. eurų vertės rūkalų kontrabanda buvo aptikta tarp iš Baltarusijos vežto pieno miltelių krovinio. O sausio 14 d. Kenoje demaskuota ypač kruopščiai paslėpta kontrabanda – nelegalios cigaretės buvo slėptos traukiniu iš Baltarusijos gabentuose pamatiniuose blokuose: supakuotos į geležines dėžes ir aplietos betonu.

Informacija atnaujinta 2020-03-09