English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Sudėtinga situacija šalyje nesusilpnino muitininkų budrumo – Šalčininkuose sulaikyta 3 mln. eurų vertės rūkalų kontrabanda, maskuota folija

 

Šalčininkuose vakar sulaikyta apie 800 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk“ kontrabanda, kurią, užmaskavus folijos ritiniais, mėgino įvežti Lenkijos pilietis.

Pirmadienį, apie 4 val. ryto į Šalčininkų kelio postą krovininiu vilkiku „Daf“ atvažiavęs Lenkijos pilietis M. B. pareigūnams deklaravo iš Baltarusijos į Lenkiją, tranzitu per Lietuvą ketinantis gabenti poliesterio – folijos krovinį.

Tačiau muitinės pareigūnai nusprendė patikrinti automašiną rentgeno kontrolės sistema. Netrukus pastebėta, jog folijos ritiniai tėra priedanga cigarečių kontrabandai.

Detalaus patikrinimo metu nustatyta, jog už keturių didžiulių aliuminio folijos ritinių, buvusių puspriekabės gale, sukrauta maždaug 1600 dėžių rūkalų.

Negana to, stengiantis bet kokia kaina pervežti kuo daugiau cigarečių, net ir patys ritiniai buvo imitacija: folija teapvyniotas jų paviršius, o viduje taip pat prigrūsta baltarusiškų cigarečių „Minsk“ pakelių. Iš viso „Daf“ puspriekabėje muitinės pareigūnai rado apie 800 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 2 mln. 704 tūkst. eurų.

Tai vienas didžiausių cigarečių kontrabandos sulaikymų šiemet Lietuvos muitinėje.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl cigarečių kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem dienoms, artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo.

Kontrabandos tendencijos, nepaisant sudėtingos situacijos šalyje ir aplinkinėse valstybėse, nesikeičia – krovininiais vilkikais į Lietuvą mėginama per vieną kartą įvežti itin didelius (1000 ir daugiau dėžių) cigarečių kontrabandos kiekius.

Tebefiksuojami ir itin išaugę nelegalių rūkalų srautai iš Baltarusijos: per tris šių metų mėnesius MKT pareigūnai jau sulaikė 5, 36 mln. pakelių cigarečių kontrabandos.

Tai beveik du trečdaliai viso 2019 m. sulaikytų cigarečių (8, 25 mln. pakelių) kiekio. Ir beveik tiek pat, kiek 2018 m. sulaikyta per visus metus – 6,1 mln. pakelių.

Informacija atnaujinta 2020-03-24