English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Mediena nepaslėpė: Šalčininkuose muitininkai sulaikė į Vilnių gabentą beveik milijono eurų vertės kontrabandą

Muitinės pareigūnai dar nebaigė skaičiuoti šeštadienį, birželio 6 d., Šalčininkuose sulaikytos didžiulės cigarečių kontrabandos, bet jau dabar aišku, kad tai viena iš didesnių šiemet sulaikytų nelegalių rūkalų siuntų. Tądien, slepiant tarp medienos krovinio, į Lietuvą mėginta įvežti ne mažiau, nei 825 tūkst. eurų vertės baltarusiškų cigarečių. 

Lietuvos piliečio vairuojamas krovininis vilkikas „Scania“ į Šalčininkų kelio postą iš Baltarusijos atvažiavo šeštadienio rytą, apie 9 val. 30 min. Vairuotojas deklaravo vienai Vilniaus medienos perdirbimo įmonei gabenantis pjautinės spygliuočių medienos krovinį.

Tačiau muitinės pareigūnai nusprendė mašiną apžiūrėti detaliau – jokia paslaptis – būtent mediena yra viena iš dažniausiai naudojamų priedangos prekių kontrabandai gabenti.

Patikrinus „Scania“ mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad mediena tėra karkasas, dengiantis cigarečių pilnas dėžes.

Dalis nelegalių rūkalų buvo sukrauta priekinėje vilkiko puspriekabės dalyje ir užmaskuota medžio pluošto plokštėmis. Kitą dalį irgi dengė medinės lentos, tačiau cigarečių nebandyta stropiau paslėpti: nuėmus tentą ir pažvelgus atidžiau, plyšiuose tarp lentų buvo galima nesunkiai įžvelgti kartoninius cigarečių dėžių šonus. 

Šiuo metu tebevyksta medienos iškrovimo darbai, rūkalai tebeskaičiuojami – naujausiomis žiniomis vilkiku gabenta ne mažiau, nei 250 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. 

Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – ne mažiau, nei 825 tūkst. eurų. 

MKT Vilniaus skyriuje dėl šios kontrabandos buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vilkiko vairuotojas, muitininkų žiniomis, jau žinomas teisėsaugos pareigūnams dėl panašios veiklos. 

Jis buvo sulaikytas, o vėliau, skyrus kardomąją priemonę piniginį užstatą, paleistas. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. 

Informacija atnaujinta 2020-06-09