English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Raigarde ir Medininkuose vėl dideli kontrabandos sulaikymai: medienos „karstuose“ ir tarp elektros prietaisų aptikta beveik 2 mln. eurų vertės cigarečių

Karas su šešėliu tik intensyvėja – muitinės pareigūnai vakar baigė skaičiuoti dar liepos 18 d. Raigarde sulaikytą didžiulę (827 dėžių rūkalų) kontrabandos siuntą, slėptą iš Baltarusijos gabentoje medienoje. O liepos 27–ąją Medininkuose jau sulaikyta kita – 220 dėžių baltarusiškų cigarečių kontrabandos siunta, gabenta užmaskavus elektros prietaisų kroviniu.

Pirmasis vilkikas – „Renault Magnum“, vairuojamas Baltarusijos piliečio, į Raigardo kelio postą atvažiavo liepos 18 d., apie 4 val. ryto. Jo vairuotojas deklaravo vežantis lentas, tačiau muitinės pareigūnai, puikiai žinodami, kad būtent mediena dažnai tampa priedangos kroviniu kontrabandininkams, nusprendė patikrinti lentas rentgeno kontrolės sistema.

Po patikrinimo paaiškėjo, kad tikrų lentų krovinys tėra puspriekabės gale, o likusios „lentos“ tebuvo krovinio imitacija: sukalus vienas su kitomis, iš jų buvo suformuoti vadinamieji „karstai“, kurių viduje paslėptos cigarečių dėžės.

Slaptaviečių ardymo darbai užtruko, tad tik šiomis dienomis suskaičiuota, kad iš viso „Renault Magnum“ gabeno 413 500 pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk Super Slims“, „NZ Gold“ ir „Fest“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,443 mln. eurų.

Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, vėliau, Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas dviem mėnesiams. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Antrasis vilkikas – Rusijos piliečio vairuotas „Daf“, vežęs elektros prietaisų krovinį, į Medininkų kelio postą iš Baltarusijos atvažiavo liepos 27 d., apie 21 val.

Vėl neapsieita be rentgeno kontrolės sistemos: patikrinimo metu muitinės pareigūnai nustatė, kad priekinėje puspriekabės dalyje gali būti visai kitas krovinys. Netrukus ten išties aptikta slėptuvė – ji buvo įrengta puspriekabės priekį atitvėrus imitacine sienele. Ten muitininkai aptiko 110 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“, kurių vertė – daugiau nei 389 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalistai ir šiuo atveju pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Vairuotojas, Vilniaus apylinkės teismo sprendimu, suimtas mėnesiui.

Tai didžiausi cigarečių kontrabandos sulaikymai per dvi pastarąsias savaites. Iš viso per pirmą 2020–ųjų pusmetį MKT pareigūnai ikiteisminiuose tyrimuose jau sulaikė 9 mln. pakelių cigarečių kontrabandos. Užkardyta žala valstybei siekia daugiau nei 31 mln. eurų.

 

Informacija atnaujinta 2020-07-30