English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Importo ir eksporto deklaracijas jau galima teikti elektroniniu būdu

Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos (MDAS) veikla atkurta, importo ir eksporto deklaracijas bei su jomis susijusius pranešimus galima teikti elektroniniu būdu. Kol kas iki atskiro pranešimo galima teikti ir popierines deklaracijas, veiklos tęstinumo procedūrą planuojama atšaukti šiandien. Muitinės tranzito kontrolės sistema (NTKS), kurios veikla atnaujinta šeštadienį, veikia be sutrikimų. Kitų sistemų darbą planuojama atkurti artimiausiu metu.

Lietuvos muitinė taip pat kreipėsi į Valstybės sienos apsaugos tarnybą prašydama padidinti pasienio kontrolės punktuose dirbančių pareigūnų skaičių, kas leistų dar greičiau sumažinti į Lietuvą įvažiavimo laukiančio krovininio transporto eiles.

Atkreipiame deklarantų dėmesį, kad dėl įvykusio techninio gedimo kai kurių per MDAS įformintų deklaracijų duomenys, pateikti iki kovo 23 d. 01.45 val, gali būti suvesti neteisingai. Nors tikėtina, kad dauguma šių deklaracijų įformintos taikant veiklos tęstinumo procedūrą ir jų duomenys sistemoje nebėra aktualūs, prašome dėl tokių deklaracijų kilusiais klausimais kreiptis į Muitinės informacinių technologijų paslaugų centrą el. pašto adresu ITPC@lrmuitine.lt.

Lietuvos muitinė dėkoja Informacinės visuomenės plėtros komitetui ir rangovams už pagalbą neskaičiuojant darbo valandų, siekiant kuo greičiau atkurti sistemų darbą. Dar kartą atsiprašome verslo ir vairuotojų už sukeltus nepatogumus.

Informacija atnaujinta 2021-03-29