English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Kontrabandos „karstų“ kelionė baigėsi Raigarde: muitininkai čia sulaikė beveik 1,5 mln. eurų vertės cigaretes

Praėjusią savaitę, balandžio 15 d., patikrinę tranzitu per Lietuvą iš Baltarusijos gabentą medienos krovinį, Raigardo kelio posto muitininkai jame aptiko daugiau, nei 400 tūkst. pakelių cigarečių. Nelegalūs rūkalai slėpti medžio drožlių plokštėse išpjautose ertmėse.

Baltarusijos piliečio vairuojamas vilkikas „Daf“ į Raigardo kelio postą atvažiavo ketvirtadienį, apie 12 val. dienos. Vairuotojas muitinės pareigūnams deklaravo, jog tranzitu per Lietuvą į Lenkiją veža medienos – apie 15 tonų šlifuotų medžio drožlių krovinį.

Žinodami, kad mediena yra viena dažniausių naudojamų priedangų kontrabandai gabenti, muitininkai nusprendė patikrinti krovinį. Patyrusiems pareigūnams ilgai vargti nereikėjo – plyšiuose tarp plokščių netrukus buvo pastebėti cigarečių pakeliai. Paaiškėjo, kad plokštės tėra krovinio imitacija, jose, išpjovus ertmes, įrengtos „klasikinės“ kontrabandos slėptuvės, vadinamieji „karstai“.

Dėl sudėtingų krovos darbų kol kas sunku pasakyti tikslų sulaikytos kontrabandos kiekį, tačiau preliminariais duomenimis iš viso rasta mažiausiai 400 tūkst. pakelių rūkalų „Minsk“ ir „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1 mln. 388 tūkst. eurų.

MKT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vairuotojas buvo sulaikytas, o vėliau paleistas, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą, piniginį užstatą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

 

Informacija atnaujinta 2021-04-20