English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Mediena su cigaretėmis: Raigarde muitininkai ir pasieniečiai sulaikė beveik 2 mln. eurų vertės kontrabandą

Liepos 12-ąją Raigardo kelio poste Lietuvos muitinės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai sulaikė stambią cigarečių kontrabandą. Daugiau nei pusė milijono pakelių nelegalių rūkalų aptikta patikrinus iš Baltarusijos vilkiku gabentą medienos krovinį.

Baltarusijos piliečio vairuojamas vilkikas „Scania“ į Raigardo kelio postą atvažiavo pirmadienį apie 13 val. dienos. Vairuotojas deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją gabenantis 20,5 tonų medienos krovinį. Tačiau vizualios apžiūros metu patyrusiems muitinės ir pasienio pareigūnams krovinys pasirodė įtartinas – pastuksenus į medieną buvo girdėti duslus garsas, būdingas tuščiavidurėms ertmėms.

Pradėjus detalų patikrinimą paaiškėjo, kad pareigūnai neapsiriko, o mediena išties tebuvo priedanga nelegaliam kroviniui. Jos viduje aptiktos slėptuvės, pilnos baltarusiškų cigarečių „Minsk Capital MS“.

Preliminariais duomenimis (slaptaviečių ardymo ir rūkalų skaičiavimo darbai dar nebaigti) iš viso šiuo vilkiku galėjo būti gabenta apie 560 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,94 mln. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, o vėliau paleistas, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą, rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir piniginį užstatą.

Mediena – tradicinė ir viena dažniausių priedangos prekių rūkalų kontrabandai gabenti: cigaretės paprastai slepiamos krovinyje išpjovus tuščias ertmes. Rečiau pasitaiko atvejai, kai rūkalai vežami supakavus juos į tuščiavidures lentas, rąstus ir pan.

Informacija atnaujinta 2021-07-16