English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitininkai sulaikė du vilkikus iš Baltarusijos su 3,6 mln. eurų vertės kontrabanda: rūkalai slėpti medienos ir kruopų kroviniuose

Priedangos kroviniai kontrabandininkams nepadėjo – muitinės pareigūnai liepos 23 – 24 dienomis Lavoriškėse ir Medininkuose sulaikė du iš Baltarusijos įvažiavusius vilkikus. Mašinose aptikta daugiau nei 2 tūkstančiai dėžių su baltarusiškais rūkalais, cigaretės buvo užmaskuotos legaliai gabentais medžio briketais ir perlinėmis kruopomis.

Pirmasis vilkikas, Baltarusijos piliečio vairuojamas „Man“, į Lavoriškių kelio postą atvažiavo penktadienio vakarą. Vairuotojas deklaravo vienai Lietuvos įmonei gabenantis medžio pjuvenų briketus. Tačiau patikrinus krovinį stacionariąja rentgeno kontrolės sistema, pareigūnams kilo įtarimų, jog briketais tėra užkrautas tik puspriekabės galas. Detalios apžiūros metu, iškrovus keletą padėklų su oficialiu kroviniu, paaiškėjo, kad pareigūnai buvo teisūs – didesnę puspriekabės dalį užėmė cigarečių pilnos dėžės. Iš viso rastos 1284 dėžės (642 tūkst. pakelių) baltarusiškų cigarečių „Fest“. Rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 2,24 mln. eurų.

Antroji mašina – krovininis vilkikas „Daf“, į Lietuvą atvažiavo jau liepos 24–ąją, apie 4 val. ryto.

Vilkiką vairavęs Rusijos pilietis teigė tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį ketinantis vežti 18 tonų perlinių kruopų.

Muitinės pareigūnai ir šią mašiną patikrino rentgeno kontrolės sistema: įtarus, jog puspriekabėje gali būti gabenama kontrabanda, transporto priemonė nukreipta papildomam detaliam fiziniam patikrinimui angare.

Jau netrukus tarp maišų su perlinėmis kruopomis muitininkai išties surado nelegalių rūkalų dėžes.

Preliminariais duomenimis antruoju vilkiku gabenta kiek mažiau – maždaug 800 dėžių (400 tūkst. pakelių) trijų rūšių („NZ Gold“, „Fest“ ir „Minsk Capital“) cigarečių, kurių vertė apie 1,4 mln. eurų.

Vilkikai ir jais vežta kontrabanda (apie 2100 dėžių cigarečių, kurių bendra vertė gali viršyti 3,6 mln. eurų) buvo sulaikyti. Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šių kontrabandos atvejų pradėti du ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Sulaikyti ir abiejų mašinų vairuotojai. Lavoriškėse su kontrabanda įkliuvęs Baltarusijos pilietis, Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu suimtas dviem mėnesiams. Medininkuose sulaikytas Rusijos pilietis suimtas mėnesiui.

Informacija atnaujinta 2021-07-28