English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Po melionais ir akmens skalda – praėjusią savaitę Lietuvos muitininkai vėl sulaikė apie 2 mln. eurų vertės kontrabandą

Lietuvos muitinės pareigūnai vėl sulaikė stambias cigarečių kontrabandos siuntas. Kenos geležinkelio posto muitininkai ketvirtadienį nelegalius rūkalus aptiko skaldos krovinyje. O Lavoriškėse apie 1200 cigarečių dėžių rastos užmaskuotos melionų siunta.

Liepos 29–ąją, apie 8 valandą ryto į Lavoriškių kelio postą krovininiu vilkiku „Volvo“ atvažiavęs Rusijos pilietis deklaravo tranzitu per Lietuvą gabenantis apie 1500 dėžių morkų ir melionų. Tačiau patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, pareigūnams kilo įtarimų, jog vilkiko puspriekabėje gali būti ne tik vaisiai ir daržovės.

Detalaus fizinio patikrinimo metu, iškrovus dalį puspriekabės gale buvusių dėžių su melionais, paaiškėjo, kad likusi puspriekabės dalis pilna baltarusiškų cigarečių. Preliminariais duomenimis iš viso šiuo vilkiku gabenta apie 1200 dėžių cigarečių „Minsk Capital“, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – maždaug 1,9 mln. eurų.

Tą pačią dieną, apie 12 val., Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir Kenos geležinkelio posto muitininkai detaliai patikrino iš Baltarusijos įvažiavusį traukinį. Vagone, kuriuo vežta apie 68 tonos akmens skaldos vienai Lietuvos įmonei, pareigūnai po skalda aptiko cigarečių dėžes. Iš viso rasta 40 dėžių (20 000 pakelių) cigarečių „Fest“, kurių vertė apie 64 tūkst. eurų. Nelegalūs rūkalai ir vagonas su skalda sulaikyti.

Dėl abiejų kontrabandos atvejų Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Lavoriškėse su kontrabanda sulaikyto vilkiko vairuotojas liepos 30 d. Vilniaus apylinkės teismo sprendimu buvo suimtas mėnesiui.

Muitinės pareigūnų seniai nebestebina pačiais įvairiausiais būdais ir kroviniais, vilkikuose ar geležinkelio transporte, užmaskuota cigarečių kontrabanda iš Baltarusijos. Vien pastarosiomis vasaros savaitėmis rūkalai vilkikuose aptikti po vaflinių tortų, perlinių kruopų, stiklo siuntomis.

Geležinkelio transporte cigaretes kontrabandininkai stengiasi slėpti sunkiau patikrinamuose kroviniuose – medžio pjuvenose, trąšose. O gegužės 18 d., irgi Kenos geležinkelio poste, 70 dėžių cigarečių kontrabanda aptikta analogiškame skaldos krovinyje.

Informacija atnaujinta 2021-08-03