English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Kontrabanda tarp džemo ir pomidorų: Šalčininkuose muitininkai sulaikė du vilkikus su 1 mln. eurų vertės nelegaliais rūkalais

Muitinės pareigūnai šeštadienį, rugpjūčio 28 d., Šalčininkų kelio poste sulaikė du krovininius vilkikus, kuriuose rasta daugiau nei 700 dėžių cigarečių. Nelegalūs rūkalai maskuoti pomidorų ir džemo kroviniais, sulaikytų cigarečių vertė – apie 1,2 mln. eurų.

Pirmoji mašina buvo sulaikyta apie 9 val. ryto, kai į Šalčininkų kelio postą krovininiu vilkiku „Daf“ atvažiavo Rusijos pilietis. Pastarasis deklaravo tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį vežanti pomidorų krovinį, tačiau muitinės pareigūnai nusprendė patikrinti vilkiką rentgeno kontrolės sistema.

Patikrinimo metu nustatyta, kad pomidorai teužima pusę puspriekabės, likusioje dalyje aptiktos cigarečių dėžės. Preliminariais duomenimis „Daf“ aptiktos 422 dėžės (apie 211 tūkst. pakelių) baltarusiškų rūkalų „NZ Gold“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 738 tūkst. eurų.

Vilkikas ir cigaretės sulaikyti, mašinos vairuotojas po apklausos buvo paleistas, paėmus dokumentus.

Antrasis vilkikas, vairuojamas Ukrainos piliečio, vežusio obuolių džemo kovinį iš Ukrainos į Lietuvą, į Šalčininkų kelio postą atvažiavo apie 20 val. vakaro. Muitinės pareigūnai ir šią mašiną patikrino rentgeno kontrolės sistema. Paaiškėjo, kad ir šiame krovininiame automobilyje oficialus krovinys tebuvo maskuotė kontrabandai gabenti – puspriekabėje rasta apie 300 dėžių cigarečių „NZ Gold“.

Nelegalus krovinys ir mašina buvo sulaikyti. Dviem paroms sulaikytas ir vilkiko vairuotojas.

Dėl abiejų kontrabandos atvejų Muitinės kriminalinėje tarnyboje pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Iš viso per šeštadienį Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Šalčininkų kelio poste sulaikė daugiau nei 360 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė 1,2 mln. eurų.

Informacija atnaujinta 2021-08-31