English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Raigardo posto muitininkai medžio plokščių siuntoje aptiko slėptuves, pilnas milijono eurų vertės nelegalių cigarečių ir... plytų

Sekmadienį Raigardo kelio poste buvo sulaikyta didelė cigarečių kontrabanda – apie 550 dėžių rūkalų, kurių vertė beveik milijonas eurų, muitininkai rado iš Baltarusijos tranzitu per Lietuvą gabentoje medžio drožlių plokščių siuntoje. Įdomu, kad mėgindami užmaskuoti deklaruoto ir gabenamo krovinio svorio skirtumą, kontrabandininkai į plokštėse įrengtas slėptuves, be cigarečių dar prikrovė ir plytų.

Sekmadienio, lapkričio 28 d. rytą, krovininiu vilkiku „Scania“ į Raigardo kelio postą atvažiavęs Baltarusijos pilietis muitinės pareigūnams deklaravo tranzitu į Lenkiją gabenantis 22 tonas medžio drožlių plokščių.

Tačiau patyrę pareigūnai nusprendė detaliai patikrinti krovinį – mediena bene dažniausiai naudojama kaip priedanga kontrabandai gabenti.

Patikrinus plokštes metalo detektoriumi, paaiškėjo, kad šios tėra butaforija – viduje išpjautos ertmės, į kurias sukrautos cigarečių dėžės. Preliminariais duomenimis iš viso rasta ne mažiau kaip 550 dėžių baltarusiškų cigarečių „Fest“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 987 tūkst. eurų.

Be cigarečių slėptuvėse dar buvo prikrauta ir plytų – kontrabandininkai šitaip tikėjosi užmaskuoti svorio neatitikimą tarp realaus ir deklaruoto krovinio.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės jam paskyrimo.

Informacija atnaujinta 2021-11-30