English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Šalčininkuose sulaikyta 3 mln. eurų vertės kontrabanda: cigaretės slėptos į Filipinus gabentame pieno miltelių krovinyje

Gruodžio 18 d. muitinės pareigūnai Šalčininkų kelio poste sulaikė vieną didžiausių cigarečių kontrabandos siuntų šiemet – rentgenu patikrinus tranzitu per Lietuvą gabentą pieno miltelių krovinį, rasta apie 1500 dėžių cigarečių. Sulaikytų rūkalų siuntos vertė, preliminariais duomenimis – apie 2,7 mln. eurų.

Šeštadienį, apie 7 valandą ryto į Šalčininkų kelio postą krovininiu vilkiku „Mercedes Benz“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo vežantis 25 tonas pieno miltelių. Konteineriu gabenamą krovinį jis turėjo nuvežti iš Klaipėdą, iš kur pieno milteliai, esą, būtų plukdomi į Filipinus.

Tačiau pareigūnams patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, kilo įtarimų, jog pieno produktai sudaro tik dalį krovinio. Iškrovus konteinerio gale buvusius maišus su pieno milteliais, paaiškėjo, kad didesnė konteinerio dalis prigrūsta dėžių su cigaretėmis.

Išankstiniais duomenimis konteineryje turėtų būti apie 1500 dėžių (750 tūkst. pakelių) baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk“. Jų vertė su mokesčiais – apie 2,7 mln. eurų.

Vairuotojas ir jo vežtas nelegalus krovinys buvo sulaikyti, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Vakar Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu vairuotojas suimtas mėnesiui. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Informacija atnaujinta 2021-12-21