English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitinė užkirto kelią strateginių prekių išvežimui į Baltarusiją

Trečiadienio vakarą Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė krovininį vilkiką, mėginusį į Baltarusiją išvežti dvejopos strateginės paskirties prekes – 33 padėklus su transporto priemonių dalimis.

Lietuvos muitinė yra sustiprinusi strateginių prekių kontrolę, taikydama ES įvestas plačias sankcijas Rusijos ir Baltarusijos režimams. Ūkio subjektams rekomenduojama kiekvienu atveju konsultuotis su Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Kovo 2–ąją, apie 18 val. vakaro į Medininkų kelio postą vilkiku „Mercedes Benz“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo į Baltarusiją gabenantis vienos Lietuvos įmonės krovinį – mašinų dalis.

Tačiau, patikrinę mašiną, muitinės pareigūnai nustatė, kad minėtos atsarginės dalys – automobilių kompresoriai, tarpinės ir pan., yra dvejopo naudojimo ir priklauso strateginės paskirties prekių kategorijai.

Iš viso aptikti 33 padėklai su dalimis, sulaikytų mašinų detalių skaičius ir vertė tikslinami. Tokių prekių išvežimui iš Lietuvos Respublikos teritorijos į trečiąsias valstybes taikomi specialūs reikalavimai, šios prekės išgabenamos tik gavus Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, atsakingos už strateginių prekių (dvejopo naudojimo prekių ir karinės įrangos) eksportą, licenciją.

Krovinys, mašina buvo sulaikyti. „Mercedes Benz“ vairuotojui po apklausos skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 strp. 4 dalį – strateginių prekių kontrabanda. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Lietuvos muitinė yra sustiprinusi strateginių prekių kontrolę. Rekomenduojame ūkio subjektams, eksportuojantiems prekes, kurias galima panaudoti karinėje pramonėje, kiekvienu atveju konsultuotis su Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Daugiau apie Lietuvos muitinė sugriežtintą dvejopos paskirties prekių eksportą iš Europos Sąjungos šalių į Rusijos Federaciją  mūsų svetainėje

Informacija atnaujinta 2022-03-04