English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė griežtins dažnai per Lietuvos-Baltarusijos sieną vykstančiųjų kontrolę

Per 2022 metų pirmuosius keturis mėnesius Lietuvos-Baltarusijos sieną kirto beveik 4 kartus daugiau lengvųjų automobilių (iš viso - daugiau kaip 124 tūkst.), nei pernai per tą patį laikotarpį. Lietuvos muitinės pareigūnai pastebi tendenciją, kad nuo bevizio režimo pradžios kai kurios lengvosios transporto priemonės į Baltarusijos Respubliką vyksta net po keliolika kartų per mėnesį. Dauguma vykstančiųjų neslepia perkantys Baltarusijoje pigesnius degalus ir cigaretes bei apsirūpina vadinamuoju „Baltarusišku prekių krepšeliu“, leidžiamu kitų neapmuitinamų prekių kiekiu.

„Fiksuojame automobilius ir vairuotojus, kurie kerta Lietuvos-Baltarusijos sieną po keletą ar net keliolika kartų per mėnesį. Panašu, kad tai nėra vien tik apsirūpinimas pigesniais degalais ir kitomis prekėmis savo reikmėms. Savo ruožtu, privalome įvertinti galimas rizikas ir, ypač šiandien, nelegalaus verslo pavojų. Todėl vykdysime prevencines priemones – griežtesnę kontrolę dažnai išorinę sieną su Baltarusija kertančių  asmenų ir transporto priemonių atžvilgiu.“ – sako Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas.

Dėl vykdomų prevencinių priemonių ir sugriežtintos kontrolės, gali sumažėti transporto priemonių pralaidumas Lietuvos-Baltarusijos sienos kelio postuose. Todėl piliečius, nesant būtinybei, raginame keliones atidėti.

Naudinga informacija dėl prekių iš trečiųjų šalių apmokestinimo: Muitinio įvertinimo reglamentavimas (lrmuitine.lt)

 

Informacija atnaujinta 2022-06-17