English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Europos Komisija sustabdė mokesčių taikymą prekėms, kurios skirtos nuo karo Ukrainoje bėgantiems asmenims

Informuojame, kad Europos Komisija, atsižvelgdama į Europos Sąjungos valstybių narių prašymus, 2022 m. liepos 1 d. priėmė sprendimą (ES) 2022/1108 valstybinėms organizacijoms, labdaros ir filantropinėms organizacijoms netaikyti muitų ir pridėtinės vertės mokesčio importuojamoms prekėms, kurios yra skirtos nemokamai išdalyti ir naudotis nuo karo Ukrainoje bėgantiems ir nukentėjusiems asmenims.

Prekės neapmokestinamos importo muitais tais atvejais, kai atitinka Reglamento (EB) Nr. 1186/2009 74 straipsnyje aprašytus tikslus ir neapmokestinamos pridėtiniu vertės mokesčiu, kai importuojamos prekės Direktyvos 2009/132/EB 51 straipsnyje aprašytais tikslais.

Muitinės departamento generalinis direktorius 2022 m. liepos 28 d. įsakymu Nr. 1BE-566 „Dėl Importuojamų prekių, skirtų nemokamai išdalyti ir naudotis nuo karo Ukrainoje bėgantiems asmenims ir Ukrainoje likusiems stokojantiems asmenims, neapmokestinimo importo muitais ir PVM taisyklių patvirtinimo“ patvirtino taisykles, kuriomis nustatė minėto sprendimo įgyvendinimo tvarką Lietuvos Respublikoje.

Importo muitais ir PVM neapmokestinamos prekės importuotos nuo 2022 m. vasario 24 d. Ši lengvata bus taikoma iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Išleidžiant į laisvą apyvartą prekes, kurios minėtu sprendimu neapmokestinamos importo muitais ir pridėtinės vertės mokesčiu, importo deklaracijoje prekių įforminimo metu ar taisomojoje deklaracijoje turi būti nurodomi triženkliai papildomi procedūros kodai – C26 (Prekės, įvežamos nukentėjusiems nuo nelaimės) ir 018 (Prekės neapmokestinamos importo PVM/apmokestinamos PVM taikant 0 proc. PVM tarifą, bet apmokestinamos akcizais (ar nėra akcizų objektas)) bei įrašo nacionalinis kodas – 9PM3 (Importo muitų ir PVM netaikymas prekėms, skirtoms nemokamai išdalyti ir naudotis nuo karo Ukrainoje bėgantiems asmenims ir Ukrainoje likusiems stokojantiems asmenims).

Informacija atnaujinta 2022-07-29