English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Šalčininkuose ir Tverečiuje muitininkai sulaikė du „tuščius“ vilkikus su 800 tūkst. eurų vertės rūkalų kontrabanda

Pirmadienį ir antradienį (spalio 17 – 18 dienomis) muitinės pareigūnai vos per porą valandų sulaikė du vilkikus su didelėmis nelegalių cigarečių siuntomis. Tverečiaus kelio poste slėptuvę su rūkalais muitininkai aptiko vilkiko puspriekabės lubose, o Šalčininkuose kontrabanda rasta puspriekabės sienoje ir grindyse.

Abiem atvejais atverti slėptuves padėjo Šalčininkų ir Didžiasalio ugniagesiai – muitinės pareigūnai labai dėkingi kolegoms už pagalbą.

Į Tverečiaus kelio postą krovininis vilkikas „Renault“ atvažiavo pirmadienio (spalio 17 d.) vakarą, o mašinos vairuotojas, Baltarusijos pilietis, į Lietuvą deklaravo vykstantis tuščiomis. Tačiau muitinės pareigūnams įtarimų sukėlė tentinės vilkiko puspriekabės lubos: plika akimi buvo matyti, kad jos storesnės, nei turi būti, be to, turi tvirtą, tentu aptrauktą pagrindą.

Netrukus paaiškėjo, kad lubose įrengta slėptuvė, kurią išardyti padėjo iš Didžiasalio atvykę ugniagesiai–gelbėtojai. Iš viso rasta 55 460 pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“ ir „NZ Gold“.

Panaši istorija vos po poros valandų, spalio 18 d., nutiko ir Šalčininkuose – kur po pusiaunakčio, 00 val. 23 min, į postą iš Baltarusijos įvažiavo irgi „tuščias“ vilkikas „Daf“.  Vis dėlto, muitinės pareigūnams patikrinus mašiną mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, nustatyta, kad jos grindyse ir priekinėje sienelėje įrengtos slėptuvės. Jas ardyti vėl pagelbėjo ugniagesių komanda, atvykusi iš Šalčininkų: abiejose buvo rasta 169 574 pakelių cigarečių („NZ Gold“, „NZ Black“, „MINSK Superslim“ ir „Queen Menthol“).

Bendras abiejuose kelio postuose tomis dienomis sulaikytų rūkalių kiekis – daugiau nei 225 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 837 tūkst. eurų.

Dėl abiejų įvykių Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Abu vairuotojai po apklausos buvo paleisti, skyrus kardomąsias priemones: dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

 

 

Informacija atnaujinta 2022-10-20