English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė neįleis Europos Sąjungos sankcionuojamos medienos ne tik iš Baltarusijos bei Rusijos, bet ir iš Kazachstano ir Kirgizijos

Lietuvos muitinė pastebi, kad pastaruoju metu labai padaugėjo įvežamos medienos, kurią dėl pradėto karo Ukrainoje Europos Sąjunga riboja įvežti iš Rusijos ir Baltarusijos.

 Įvežant medieną Lietuvos muitinei pateikiamos deklaracijos, kuriose deklaruojama, kad mediena įsigyta  Kazachstane arba Kirgizijos Respublikoje.

Remiantis iš šių šalių oficialiai gauta informacija (Kazachstano teisės aktas ir Kirgizijos teisės aktas dėl apribojimų medienai, rusų kalba), medieną iš jų išvežti yra draudžiama.

Informuojame, kad atsižvelgusi į oficialią Kirgizijos ir Kazachstano informaciją, taip pat į šių prekių maršruto nelogiškumą, Lietuvos muitinė taikys sustiprintą kontrolę neva iš šių šalių vežamai medienai ir reikalaus papildomų dokumentų jos importui pagrįsti.

Taip pat principingiau ir įdėmiau bus vertinami ir bandymai įvežti kitas ES sankcijomis uždraustas prekes, kurių gabenimai turi ekonominio iracionalumo požymių. Šiuo tikslu Lietuvos muitinė aktyvina ir tarptautinį bendradarbiavimą su galimose sankcijų vengimo schemose figūruojančiomis šalimis, taip pat rengia siūlymus griežtinti atsakomybę už nustatytus sankcijų pažeidimus.

Informacija atnaujinta 2022-11-16