English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Per parą Vilniaus muitininkai sulaikė virš 30 klastočių

Vilniaus teritorinė muitinė praėjusią parą sulaikė, kaip įtariama, daugiau kaip 30 klastočių, t. y. prekių, pagamintų pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Iš Turkijos, Brazilijos ir Kinijos į Lietuvą keliavo „firminiai“ sportbačiai, pasaulyje gerai žinomų firmų („Gucci“ , „Burberry“, „Chanel“, „Louis Vuitton“ ir kt.) rankinukų padirbiniai ir net „Bvlgari Roma“ pirkinių krepšeliai.

Kaip pastebi muitininkai, dažniausiai bandoma siųstis klastotą avalynę, rūbus, rankines, laikrodžius, kvepalus, žaislus, rizikuojama net ir su vaistiniais preparatais.

Įsigyjant klastotas prekes kenčia ne tik sąžiningas verslas, bet ir visuomenė – daiktai nekokybiški, gali būti pagaminti iš kenksmingų medžiagų, todėl gali pakenkti žmonių saugumui ir sveikatai.

Kova su garsių ženklų prekių klastočių prekyba vyksta visame pasaulyje. Nemažas indėlis ir Lietuvos muitinės. Per pastaruosius trejus metus Lietuvos muitinė sulaikė daugiau kaip 800 tūkst. vnt. prekių, pagamintų pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.  

Informacija atnaujinta 2022-11-17