English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Šiandien minima Tarptautinė muitinių diena

Kaip ir kiekvienais metais sausio 26-ąją Lietuvos muitinė kartu su viso pasaulio muitinių bendruomene švenčia Tarptautinę muitinių dieną. Šie metai ypatingi, nes švenčiame ir Pasaulio muitinių organizacijos (PMO) - unikalios organizacijos, skirtos skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir dalijimąsi žiniomis - pirmosios inauguracinės sesijos 70-metį. 

1952 m. sausio 26 dieną buvo įkurta Muitinių bendradarbiavimo taryba, 1994 m. tapusi PMO. Taryba įkurta turint tikslą skatinti tarptautinę prekybą, siekti suvienodinti ir supaprastinti muitinės reikalavimus, taip pat – užkirsti kelią nelegaliai prekybai. 1953 metais į inauguracinę Muitinių bendradarbiavimo tarybos sesiją susirinko 17 valstybių muitinių administracijų vadovai.

Lietuva PMO nare tapo 1992-aisiais.   

Šiais metais PMO sekretoriatas kviečia pasaulio muitines sutelkti dėmesį į temą, kuri, jo nuomone, yra aktuali muitinės bendruomenei ir jos partneriams. 2023 metų šūkiu „Ugdyti naują kartą: skatinti dalijimąsi žiniomis ir pasididžiavimą muitininko profesija“ sekretoriatas skatina narius atkreipti dėmesį į tai, kaip padedama naujai priimtiems pareigūnams, ar sudaromos palankios sąlygos dalintis žiniomis ir jausti pasididžiavimą būnant šios institucijos ir pasaulinės muitinės bendruomenės dalimi.

Tarptautinės muitinių dienos proga PMO sekretoriaus Kunio Mikuriya padėkomis bus apdovanota 19 muitinės pareigūnų ir darbuotojų, kurie aktyviausiai prisideda prie naujosios muitininkų kartos ugdymo, bei Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Viešosios teisės instituto direktorius doc. dr. Juozas Valčiukas.

PMO generalinio sekretoriaus Kunio Mikuriya sveikinimo kalba.

Minint šią dieną, Muitinės departamento generalinis  direktorius Darius Žvironas pagerbė ilgamečio PMO generalinio sekretoriaus Michel Danet, kuris palaidotas Vilniaus Kairėnų kapinėse, atminimą –už didžiulę pagalbą mūsų institucijai ir meilę Lietuvai.

Informacija atnaujinta 2023-01-26