English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Įsigalioja draudimas įvežti naftos produktus iš Rusijos Federacijos

Nuo 2023 m. vasario 5 d. baigiasi pereinamasis laikotarpis iš Rusijos Federacijos importuojamiems naftos produktams. Išimtis galioja tik transporto priemonių ir specialių talpyklų standartiniuose bakuose esantiems degalams. Kuro papildomose talpose įsivežti nebebus galima.

Pagal 2014 m. liepos 31 d. Tarybos Reglamentą (ES) Nr. 833/2014 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje, draudimas importuoti  iš Rusijos federacijos  naftos produktus priimtas su paskutiniu ES ribojančių priemonių paketu 2022 m. gruodžio 2 d. Šių priemonių įgyvendinimui taikytas dviejų mėnesių atidėjimo terminas.

Tais atvejais, kai  degalus, kuriems taikomos sankcijos, bus bandoma gabenti nestandartiniame degalų bake ir (arba) papildomoje degalų talpykloje, muitinės pareigūnai turi teisę priimti sprendimą neįleisti transporto priemonių su degalais į Sąjungos muitų teritoriją bei duoti privalomą nurodymą grįžti atgal į Rusiją ar Baltarusiją.

Primename, kad naftos produktų importas iš Baltarusijos Respublikos, išskyrus degalus, esančius stacionariuose standartiniuose transporto priemonių bakuose, draudžiamas nuo 2021 m. birželio mėn. 

 

Informacija atnaujinta 2023-01-30