English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Rekordinis kontrabandos sulaikymas – Raigarde Lietuvos muitininkams įkliuvo vilkikas su beveik 4 mln. eurų vertės rūkalais

Praėjusią savaitę, kovo 17 d., Raigardo kelio poste Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė vilkiką, tariamai vežusį durpes. Patikrinus rentgenu, paaiškėjo, jog deklaruotas krovinys tėra priedanga didžiulei kontrabandai. Preliminariais duomenimis, puspriekabėje rasta apie 2 tūkst. dėžių baltarusiškų cigarečių, kurių vertė maždaug 4 mln. eurų. Tai didžiausia ne tik šiemet, bet ir pastaraisiais metais vienu metu sulaikyta nelegalių rūkalų siunta.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, abu vilkiku važiavę asmenys suimti.

Į Raigardo kelio postą krovininis vilkikas „DAF“, vairuojamas Baltarusijos piliečio (kartu važiavo ir Ukrainos pilietis), atvažiavo penktadienį, apie 15 val. Muitinės pareigūnams vairuotojas deklaravo tranzitu iš Baltarusijos per Lietuvą į Lenkiją vežantis 17 tonų durpių krovinį.

Iš pažiūros atrodė, kad vilkiku išties vežamos durpės: tiek puspriekabės gale, tiek gilumoje sukrautos paletės su kroviniu vizualiai atrodė vienodos – visos storai apvyniotos pakavimo plėvele.

Tačiau muitininkams patikrinus vilkiką mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad durpės tėra keturiose, puspriekabės gale buvusiose, paletėse, kurios dengė tikrąjį, nelegalų krovinį – lygiai taip pat supakuotas kontrabandinių cigarečių dėžes.

Muitinės pareigūnai išpakavo dar tik dalį kontrabandos krovinio, tačiau preliminariais vertinimais, šiuo vilkiku gabenta rekordinė – net 2 tūkst. dėžių (1 mln. pakelių) plonų baltarusiškų cigarečių „Queen Menthol“ kontrabandos siunta. Šių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 3,96 mln. eurų.

Abu vilkiku važiavę asmenys – Baltarusijos ir Ukrainos piliečiai buvo sulaikyti, o sekmadienį (kovo 19 d.), Kauno apylinkės teismo sprendimu, suimti dviem mėnesiams.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

Anot patyrusių muitinės pareigūnų – 2 tūkst. dėžių tabako gaminių yra kone didžiausias įmanomas krovininio vilkiko puspriekabe gabenti rūkalų kiekis (jei vežamos plonos cigaretės). Nebent pažeidėjai vežtų rūkalus visiškai be maskuotės: tuomet dar įmanoma papildomai sukimšti apie 250 dėžių cigarečių – muitininkams yra tekę susidurti ir su tokiais įžūliais atvejais.

 

Informacija atnaujinta 2023-03-21