English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Sugriežtinta Lietuvos muitinės kontrolė davė puikių rezultatų

Sugriežtinta Lietuvos muitinės kontrolė davė puikių rezultatų – 2023 m. neliko medienos ir jos gaminių importo (išleidimo į laisvą apyvartą) iš Kazachstano ir Kirgizstano šalių.

Prasidėjus karui Ukrainoje, padaugėjo atvejų, kai Rusijoje ir Baltarusijoje pagaminta mediena ar jos gaminiai buvo bandomi įvežti į Europos Sąjungos muitų teritoriją apeinant Rusijai ir Baltarusijai nustatytas ribojamąsias priemones.

Siekdama užkirsti kelią šiems piktnaudžiavimams bei atsižvelgdama į Europos Komisijos išaiškinimus, Lietuvos muitinė dar praėjusių metų pabaigoje sugriežtino tokių prekių kontrolę – pasienio kontrolės punktuose su Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi ėmė įdėmiau tikrinti pateikiamus dokumentus, prekių vežimo maršrutus siekiant įsitikinti, ar į Europos Sąjungos muitų teritoriją įvežamos prekės tikrai buvo vežamos iš trečiosios šalies tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją, o nėra ,,eksportuotos“ iš Rusijos ar Baltarusijos.

Taip pat muitinės pareigūnai pradėjo reikalauti, kad su prekėmis būtų pateikiami ne tik prekių eksportą iš trečiosios šalies, bet ir prekių kilmę pagrindžiantys dokumentai, tarp jų dokumentas, kuriame pateikta informacija apie prekių gamintoją ir nurodytas prekių gamybos vietos adresas (buvo atvejis, kai gamybos vieta buvo nurodyta daugiabutis namas, taip pat pasitaikė atvejų, kai pas vairuotojus buvo rasti keli komplektai dokumentų – vieni skirti Baltarusijos, kiti Lietuvos muitinei).

Muitinei nustačius, kad nebuvo laikytasi prekių gabenimo tranzitu per Rusiją ir/ar Baltarusiją sąlygų ar nepateikus prekių kilmę pagrindžiančių dokumentų, medienos ir jos gaminių įvežti į Europos Sąjungos muitų teritoriją nebuvo leidžiama.

Lietuvos muitinė 2023 m. I ketvirtį beveik 9 tūkst. kartų neleido atlikti importo, eksporto, tranzito procedūrų (2022 m. nuo karo Ukrainoje pradžios –  27 tūkst. kartų), vykdo beveik 100 tyrimų dėl galimai sankcijomis nustatytų draudimų pažeidimų. Už nustatytų ribojamųjų priemonių nesilaikymą pradėjo 277 administracinių nusižengimo teisenas (nuo karo pradžios 970).

Informacija atnaujinta 2023-04-06