English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Rusų desantininkų simbolika išpuoštame vilkike muitinės pareigūnai aptiko slėptuves su cigarečių kontrabanda

Tverečiaus kelio poste muitinės pareigūnai sekmadienį sulaikė daugiau nei 100 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabandos siuntą. Rūkalai buvo aptikti į Lietuvą įvažiavusio krovininio vilkiko puspriekabės lubose įrengtoje slėptuvėje.

Vilkikas „Daf“, vairuojamas Rusijos piliečio, į Tverečiaus kelio postą iš Baltarusijos atvažiavo birželio 4–osios naktį. Vairuotojas pareigūnams deklaravo važiuojantis tuščiomis – tiesiog tranzitu grįžtantis į Rusijos Karaliaučiaus sritį.

Tačiau muitininkai nusprendė detaliai patikrinti apūdijusią, tačiau gausiai valstybine Rusijos ir Baltarusijos (taip pat ir rusų desantininkų) simbolika išpuoštą mašiną. Panaudojus tankio matuoklį, nustatyta, jog „tuščio“ vilkiko puspriekabėje įrengta slėptuvė.

Ten pareigūnai aptiko 31 295 pakelius įvairių baltarusiškų cigarečių – „NZ Gold“, „Minsk Capital“, „Minsk Capital QS“ ir „Minsk Superslims“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 124 tūkst. eurų.

Krovininis vilkikas buvo sulaikytas, dviem parom sulaikytas ir mašinos vairuotojas. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Pažeidėjui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Vėliau vairuotojas buvo paleistas skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir piniginį užstatą (10 tūkst. eurų).

Informacija atnaujinta 2023-06-07