English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Tranzitu į Lenkiją kartoną vežusiame vilkike muitininkai aptiko 3 mln. eurų vertės kontrabandą

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Raigardo kelio poste praėjusią savaitę sulaikytos kontrabandos. Iš Baltarusijos įvažiavusiame vilkike tariamai buvo kartono krovinys, tačiau po patikrinimo muitinės pareigūnai jame rado net 1 500 dėžių rūkalų.

Baltarusijos piliečio vairuojamas krovininis vilkikas „Volvo“ į Lietuvą įvažiavo birželio 24 d., apie 11 val. ryto. Vairuotojas pareigūnams deklaravo tranzitu per Lietuvą vežantis 13 tonų gofruoto kartono krovinį, tačiau muitininkai nusprendė mašiną patikrinti rentgeno kontrolės sistema.

Netrukus paaiškėjo, kad oficialaus krovinio – kartono – tebuvo vos trys paletės, kaip priedanga sukrautos puspriekabės gale. Likusi puspriekabės dalis buvo pilna baltarusiškų cigarečių dėžių. Iš viso muitinės pareigūnai rado net 750 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Superslims“, kurių vertė su privalomais mokesčiais – daugiau, nei 3 mln. eurų.

MKT Kauno skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, o vėliau ir suimtas dvidešimčiai parų.

Pastarosios savaitės muitinės pareigūnams buvo itin rezultatyvios: birželio 8–ąją Lavoriškėse sulaikyta 1887 dėžių (3,854 mln. eurų vertės) cigarečių kontrabanda. O birželio 14 d. ties Alytumi įkliuvo vilkikas su 1122 dėžėmis nelegalių rūkalų.

Muitinės paeigūnai pastebi, jog pastaruoju metu vėl ėmė „stambėti“ vienu metu gabenamos kontrabandos kroviniai. Nereti atvejai, kai krovininiais vilkikais iškart gabenama po daugiau, nei 1000 dėžių cigarečių.

Informacija atnaujinta 2023-06-29