English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Neprasmuko: Lavoriškėse, vilkiko – šaldytuvo dugne, muitininkų rentgenas aptiko kontrabandą

Liūdna savaitė kontrabandininkams: tik per antradienį muitininkams įkliuvo du sunkvežimiai ir vienas lengvasis automobiliai, kuriais Baltarusijos piliečiai vežė cigarečių kontrabandą. 

Muitininkai juokauja, kad tądien teko susidurti su trim skirtingais požiūriais į kontrabandos gabenimą. Šumsko kelio poste buvo sulaikytas ratuose sąlyginai nedidelį (4 tūkst. pakelių) kiekį vežęs „BMW“. Vilniuje, Eišiškių plente pareigūnams įkliuvo atvirai, be jokios maskuotės, sunkvežimio krovininėje dalyje 40 tūkst. pakelių vežęs baltarusis. O Lavoriškių kelio posto muitininkams teko susidurti su bene kruopščiausiai įrengta slėptuve: vilkiko – šaldytuvo dugne irgi rasta apie 40 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų. 

Vasario 5-ąją, apie 5 val. ryto į Lavoriškių kelio postą krovininiu vilkiku „Scania“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis A. K. deklaravo vykstantis į Lietuvą paimti krovinio. Bet posto pareigūnai nusprendė patikrinti jo mašiną mobiliąja rentgeno kontrolės sistema ir netrukus nustatė, jog puspriekabės – šaldytuvo grindyse yra įrengta slėptuvė. 

Tačiau aptikti buvo lengviau, nei atverti slėptuvę, tad muitinės pareigūnai dėkoja vietos gaisrininkams – gelbėtojams, kurie padėjo išardyti puspriekabės grindis. Ten buvo rasta daugiau nei 40 tūkst. pakelių baltarusiškų kontrabandinių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais 127 tūkst. eurų. 

Bendra tądien muitinės pareigūnų sulaikytų cigarečių vertė, su privalomais sumokėti mokesčiais –  daugiau nei ketvirtis milijono eurų. 

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. 

Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu Lavoriškėse sulaikyto vilkiko vairuotojas A. K. buvo suimtas 3 mėnesiams. 

 

Informacija atnaujinta 2019-02-11