English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Dešros iš Kaliningrado slėpė beveik 100 tūkst. eurų vertės kontrabandą

Šeštadienį Kybartų kelio posto muitininkai sulaikė didelę cigarečių kontrabandą: patikrinę iš Rusijos įvažiavusį krovininį vilkiką, gabenusį mėsos krovinį, puspriekabėje rado slėptuvę su 25 tūkstančiais pakelių nelegalių cigarečių. 

Birželio 8–ąją, apie 5 val. ryto, iš Rusijos federacijos Kaliningrado srities per Kybartų kelio postą į Lietuvą krovininiu vilkiku „Scania“ atvažiavęs Rusijos pilietis E. G., muitinės pareigūnams deklaravo vežantis dešras. Mėsos gaminius ketinta tranzitu gabenti per Lietuvą į Rusiją. 

Puspriekabė išties buvo pilna dėžių su beveik 18 tonų rusiškos dešros. Tačiau apžiūrinėdami mašiną, patyrę muitinės pareigūnai pastebėjo, kad ant daugelio iš puspriekabės grindyse esančių gerokai užrūdijusių varžtų matyti šviežio sukimo žymės. Kadangi puspriekabės grindys viena iš „klasikinių“ vietų kontrabandai slėpti, mašina buvo detaliai patikrinta mobilia rentgeno kontrolės sistema. 

Grindyse išties aptiktos slėptuvės, kuriose rasta daugiau nei 25 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“ ir „Minsk“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 83 tūkst. eurų. 

Tokių slėptuvių pareigūnai yra matę ne kartą: jos paprastai įrengiamos gamyklinėse vilkikų puspriekabių grindų ertmėse, šias padengus laminatu ar kitu slidžiu paviršiumi. Cigarečių pakeliai į tokias slėptuves sukraunami taip, kad prireikus nesunkiai ir greitai, tempiant už virvių, būtų galima ištraukti visą nelegalų krovinį. 

Vairuotojas E. G. buvo sulaikytas dviem paroms, MKT Kauno skyriuje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. 

Informacija atnaujinta 2019-06-11