English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinės pagalba verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19

Lietuvos muitinė informuoja, kad siekiant suteikti pagalbą  mokesčių mokėtojams, kurie susidūrė su neigiamu poveikiu dėl COVID-19 plitimo, priimtos mokesčių mokėjimą lengvinančios nuostatos.

Verslininkams, kurie susidūrė su finansiniais sunkumais dėl COVID-19, sudaryta galimybė atidėti mokesčių sumokėjimą, nemokant jokių palūkanų. VMI, atsižvelgdama į nustatytus ribojimus/draudimus veiklos vykdymui, įvardijo ekonominės veiklos rūšis, kurias vykdantys mokesčių mokėtojai dėl minėtos priežasties galimai patyrė tiesioginį neigiamą poveikį, bei VMI interneto svetainėje (skiltyje „Aktuali informacija verslui dėl COVID-19“) paskelbė mokesčių mokėtojus, kuriems tiesiogiai taikomos pagalbos priemonės. Taip pat VMI svetainėje paskelbtas papildomas mokesčių mokėtojų, kurių prašymą jiems taikyti mokestinės pagalbos priemones VMI patenkino, sąrašas. Šiame sąraše esantiems mokesčių mokėtojams galioja lygiai tos pačios pagalbos priemonės bei nuostatos, kaip ir tiems, kurie į sąrašą buvo įtraukti automatiškai, be prašymo. Muitinėje mokesčių mokėtojams, esantiems minėtuose sąrašuose, taikant pagalbos priemones nevykdomas muitinės administruojamų akcizų ir PVM išieškojimas, muitinės administruojamų mokesčių atžvilgiu mokestinių paskolų sutartys sudaromos neskaičiuojant palūkanų ir taikomas atleidimas nuo delspinigių. 

Verslininkai, neradę savęs tarp paskelbtų mokesčių mokėtojų, tačiau taip pat patyrę neigiamas pasekmes dėl COVID-19, dėl minėtų pagalbos priemonių taikymo gali kreiptis į juos administruojančią teritorinę muitinę, pateikdami prašymą dėl pasirinktų pagalbos priemonių taikymo. Šiuo atveju atsisakoma papildomai privalomų pateikti dokumentų  (pasiliekant teisę jų paprašyti atskirais atvejais). 

Prašymai teikiami e. paštu vilnius@lrmuitine.lt; kaunas@lrmuitine.lt; arba klaipeda@lrmuitine.lt; arba bendruoju Lietuvos muitinės el. paštu info@lrmuitine.lt .

Numatoma, kad sudarius mokestinės paskolos sutartį, muitinės administruojamų mokesčių sumokėjimas gali būti atidedamas iki ekstremaliosios situacijos pabaigos, nustatant mokėjimo grafiką (jei mokesčių mokėtojas neprašys intensyvesnio mokėjimo).

Pažymėtina, jog muitinė neigiamą poveikį patyrusių mokesčių mokėtojų atžvilgiu netaiko muitinės administruojamų  akcizų ir PVM nepriemokų išieškojimo veiksmų, taip pat neskaičiuoja delspinigių nuo tų mokesčių, kurių sumokėjimo terminas yra šių metų kovo 16 d. arba vėlesnis. Šis principas galios iki tol, kol šalyje bus atšaukta ekstremalioji situacija ir dar du mėnesius po jos.

Verslininkai, turintys mokesčių skolų, susidariusių iki paskelbiant karantiną, kurių sumokėti šiuo metu negali, turėtų kreiptis į juos administruojančią teritorinę muitinę dėl mokestinės paskolos sutarties sudarymo, o tie mokesčių mokėtojai, kurie jau yra sudarę tokias sutartis, gali pateikti prašymą pakeisti mokestinės paskolos sutarties grafiką ir sąlygas.

Primename, jog dėl Lietuvoje paskelbto karantino, visos muitinės konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Papildoma informacija taip pat teikiama nemokamu Lietuvos muitinės informavimo telefonu 8 800 900 80 arba el. paštu  info@lrmuitine.lt

Informacija atnaujinta 2020-04-15