English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Europos Komisija sustabdė mokesčių taikymą paramai, skirtai kovai su COVID -19

Europos Komisija, atsižvelgdama Europos Sąjungos valstybių narių prašymus, priėmė sprendimą neapmokestinti importo muitais ir PVM importuojamų prekių, skirtų nemokamai išdalyti ar nemokamai naudotis nuo COVID-19 protrūkio nukentėjusiems, galintiems nukentėti arba su COVID-19 protrūkiu kovojantiems asmenims.

Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen teigimu, „šie mokestiniai palengvinimai padės daugelio valstybių ligoninėms ir medicinos įstaigoms pigiau įsigyti medicininę įrangą ir priemones bei palengvins kovą su Covid19. Mokesčių lengvatos yra laikinos priemonės, kurios bus taikomos mažiausiai 6 mėnesius, o prireikus ir ilgiau. Tokiu būdu Europos Komisija prisideda prie pagalbos medicinos darbuotojams kovoti už piliečių gyvybes ir sveikatą“.

Importo muitais ir PVM neapmokestintas prekes gali importuoti:

- valstybinės organizacijos – tai valstybės įstaigos, viešosios įstaigos ar kiti nepelno siekiantys viešieji juridiniai asmenys;

- paramos gavėjo statusą turinčios organizacijos;

- pagalbos tarnybos, kai prekės importuojamos tokių tarnybų poreikiams patenkinti teikiant pagalbą nuo COVID-19 protrūkio nukentėjusiems, galintiems nukentėti arba su COVID-19 protrūkiu kovojantiems asmenims;

- dėl pirmiau nurodytų asmenų interesų veikiantys asmenys (tiekėjai, pirkimų organizatoriai, prekes dovanojantys subjektai ir pan.). 

Prekės neapmokestinamos importo muitais ir PVM, jeigu jos importuotos nuo 2020 m. sausio 30 d. iki 2020 m. liepos 31 d. Organizacijos, iki Komisijos sprendimo paskelbimo importavusios kovoti su COVID-19 protrūkio padariniais skirtas prekes, kurios buvo apmokestintos importo muitais ir PVM, turi teisę pateikti prašymą grąžinti sumokėtus mokesčius arba atsisakyti juos išieškoti, jeigu jie dar nesumokėti. Prašymas grąžinti importo muitus ir PVM arba atsisakyti juos išieškoti pateikiamas teritorinei muitinei, kurios veiklos zonoje prekės buvo importuotos.

Importuotos prekės nemokant importo muitų ir PVM gali būti skolinamos ar perleidžiamos tik toms valstybinėms organizacijoms ar paramos gavėjams, kurie turi teisę naudotis Komisijos sprendimu nustatytu atleidimu nuo importo muitų ir PVM. Jeigu prekės paskolinamos ar perleidžiamos organizacijoms, kurios neturi teisės pasinaudoti nustatytu atleidimu, taip pat jeigu prekės pradedamos naudoti ne tuo tikslu, dėl kurių jos buvo neapmokestintos, už tokias prekes turi būti sumokėti importo muitai ir PVM.

Daugiau informacijos apie mokesčių lengvatas paramai COVID-19 protrūkio laikotarpiu interneto Valstybinės mokesčių inspekcijos svetainėje

Informacija atnaujinta 2020-04-07