English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Užsienio prekybos tarifinis reguliavimas

Integruotas tarifas (LITAR) ir Mokesčių apskaičiavimo ir patikros sistema (MAPS)

Lietuvos Respublikos integruotas tarifas (LITAR) yra informacijos apie ES muitus ir nacionalinius mokesčius bei kai kuriuos importo ir eksporto draudimus ir apribojimus rinkinys, sudarytas ir tvarkomas kaip kompiuterinė duomenų bazė.

Integruotą tarifą sudaro nuo 2004 m. gegužės 1 d. Lietuvos Respublikoje galiojantys Europos Bendrijos integruoto tarifo TARIC duomenys, papildyti nuo 2004 m. gegužės 1 d. galiojančiais duomenimis apie muitinės administruojamus nacionalinius mokesčius (akcizą ir PVM). 

LITAR yra instrumentas, skirtas ES tarifinės ir kai kurios netarifinės informacijos bei nacionalinių mokesčių (akcizo bei PVM) tarifų informacijos paieškai, tačiau kompiuterinė duomenų bazė nėra teisės aktas, todėl LITAR neturi juridinio statuso. Norintys pasitikslinti muitų ar mokesčių tarifus bei jų taikymo sąlygas turėtų ieškoti atitinkamo teisės akto (ES reglamento, Lietuvos Respublikos akcizų ar pridėtinės vertės mokesčio įstatymų ir pan.). 

LITAR (pasirinkus nuorodą „Mokesčių apskaičiavimo modeliavimas“) galima rasti ir  Mokesčių apskaičiavimo ir patikros sistemą (MAPS-web), kuri suteikia galimybę pagal pateiktus prekę aprašančius bei prekės muitiniam įforminimui reikalingus duomenis gauti informaciją apie prekei nustatytus ir LITAR integruotus importo/eksporto draudimus bei apribojimus ir apskaičiuoti prekei taikytinus mokesčius.

Mokesčių apskaičiavimo ir patikros sistemos (MAPS) pranešimų sąrašas

Apibendrintą informacija apie Europos Sąjungoje taikomas tarifinio ir netarifinio reguliavimo priemones galima rasti ir TARIC duomenų bazėje.

 

Naujas tarifinio reguliavimo priemonės tipas „117“ TARIC/LITAR sistemose

Nuo 2016-07-01 TARIC/LITAR sistemose įsigaliojo naujas tarifinio reguliavimo priemonės tipas „Suspendavimas. Prekės, skirtos tam tikrų kategorijų laivams, valtims ar kitoms vandens transporto priemonėms ir gręžybos ar verslinėms-žvejybinėms platformoms (117)“.

Norint pasinaudoti šiuo suspenduotu (0 %) muito tarifu, muitinei reikalinga pateikti dokumentą „C990 – Leidimas taikyti galutinio vartojimo procedūrą – laivai ir platformos“, muitinės deklaracijos laukelyje „Preferencija (36)“ nurodyti preferencijos kodą „140“ ir  
– jeigu prekei integruota tarifinio reguliavimo priemonė „Suspendavimas. Prekės, skirtos tam tikrų kategorijų laivams, valtims ar kitoms vandens transporto priemonėms ir gręžybos ar verslinėms-žvejybinėms platformoms (117)“, o tarifinio reguliavimo priemonė „Nepreferencinis muitas, taikant galutinio prekių vartojimo procedūrą (105)“ neintegruota, Mokesčių apskaičiavimo ir patikros modulis (MAPS) suspenduotą muitą apskaičiuos automatiniu būdu;
– jeigu prekei kartu su tarifinio reguliavimo priemone „Suspendavimas. Prekės, skirtos tam tikrų kategorijų laivams, valtims ar kitoms vandens transporto priemonėms ir gręžybos ar verslinėms-žvejybinėms platformoms (117)“ integruota ir tarifinio reguliavimo priemonė „Nepreferencinis muitas, taikant galutinio prekių vartojimo procedūrą (105)“, laukelyje „Nacionalinis triženklis procedūros kodas (37.2)“ reikalinga nurodyti nacionalinį triženklį procedūros kodą „0I9 – Kiti neautomatinio mokesčių skaičiavimo atvejai“ ir mokesčius apskaičiuoti bei įvesti rankiniu būdu. Atnaujinus Mokesčių apskaičiavimo ir patikros modulį (MAPS), laukelis „Nacionalinis triženklis procedūros kodas (37.2)“ neturės būti pildomas ir suspenduotas muitas bus apskaičiuojamas automatiniu būdu.

 

Informacija atnaujinta 2017-10-17