English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Elektroninės sistemos

Sąsaja su IEAIS

Eksporto licencijos AGREX bei importo licencijos AGRIM administruojamos elektroninėmis priemonėmis Nacionalinės mokėjimo agentūros (toliau – NMA) valdoma Importo bei eksporto licencijų, importo kvotų ir eksporto subsidijų administravimo sistema (toliau – IEAIS). Muitinės departamento valdoma išmanioji Muitinės deklaracijų apdorojimo sistema (toliau – iMDAS) susieta su IEAIS per iMDAS – IEAIS sąsają. iMDAS įformintos eksporto ir importo deklaracijos duomenys teikiami IEAIS kryžminei duomenų patikrai.

Atkreipiame dėmesį, kad tais atvejais, kai deklaruojant NMA priežiūrai priklausančias prekes pateikiama eksporto licencija AGREX arba importo licencija AGRIM, muitinės deklaracijos duomenų klasėje „Papildomasis dokumentas“  nurodoma šie duomenys:

  • duomenų elemente „Rūšis“:

  • „X001“, kai pateikiama eksporto licencija AGREX;
  • „L001“, kai pateikiama importo licencija AGRIM;
  • „9LE1“, kai re-importuojamos (procedūra žymima kodu „61“) NMA priežiūros prekės, kurios prieš tai buvo eksportuotos su eksporto licencija AGREX;

  • duomenų elemente „Registracijos numeris“ – atitinkamos licencijos numeris. Kai atitinkama licencija išduota ne Lietuvoje prieš numerį įrašoma „NE LT DOKUMENTAS:“.

Kai re-importuojamos (procedūra žymima kodu „61“) NMA priežiūros prekės, kurios prieš tai buvo eksportuotos su eksporto licencija AGREX:

  • duomenų klasėje „Ankstesnis dokumentas“ turi būti pateikti eksporto deklaracijos, su kuria šios prekės buvo eksportuotos iš Sąjungos muitų teritorijos, duomenys (duomenų elemente „Rūšis“ – „N830“, duomenų elemente „Registracijos numeris“ – MRN);

  • duomenų klasėje „Papildomasis dokumentas“ turi būti nurodyti duomenys apie  2 licencijas: importo licencijos AGRIM, su kuria prekės re-importuojamos, ir eksporto licencijos AGEX, su kuria prekės buvo eksportuotos.

 

Informacija atnaujinta 2024-04-17