English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Apribojimai ir draudimai

Narkotinės, psichotropinės medžiagos ir jų prmtakai (prekursoriai)

Remiantis Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymu ir Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės įstatymu, narkotinės ir psichotropinės medžiagos – tai yra į Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus kontroliuojamų medžiagų sąrašus įrašytos gamtinės ar sintetinės medžiagos, kurios dėl kenksmingo poveikio ar piktnaudžiavimo jomis sukelia sunkų žmogaus sveikatos sutrikimą, pasireiškiantį asmens psichine ir fizine priklausomybe nuo jų, ar pavojų žmogaus sveikatai.

 Narkotinės ir psichotropinės medžiagos klasifikuojamos pagal jų žalingą poveikį žmogaus sveikatai, kai jomis piktnaudžiaujama, ir pagal tai, ar jos gali būti vartojamos sveikatos priežiūros tikslams. Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašas patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu  „Dėl Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų patvirtinimo“.

Nelegali narkotikų apyvarta yra viena iš veikų, keliančių didžiausią pavojų visuomenės saugumui. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos gali būti vežamos tik gydymo tikslais asmeniniam naudojimui ir tik su specialiomis pažymomis. Daugiau informacijos rasite rubrikoje „Vaistai kelionėje“.

Pagrindiniai muitinės uždaviniai narkotikų kontrolės srityje yra šie: mažinti narkotinių ir psichotropinių medžiagų bei jų pirmtakų (prekursorių) pasiūlą, pasitelkiant į pagalbą analitinius, tyrimo ir fizinės kontrolės įrankius.

Nuodingųjų, stipriai veikiančių, narkotinių, psichotropinių medžiagų arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrabanda visais atvejais užtraukia baudžiamąją atsakomybę, nepriklausomai nuo jų gabenimo masto ir kiekio.

Naudingos nuorodos:

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

 

Informacija atnaujinta 2016-05-05