Maisto produktai
Keleiviui DRAUDŽIAMA iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungą asmeniniame bagaže įvežti mėsos ir pieno produktus. Tačiau asmeniniam vartojimui nedidelį minėtų produktų kiekį gali vežtis iš Andoros, Farerų salų, Grenlandijos, Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, San Marino ir Šveicarijos.
Keleiviui LEIDŽIAMA įvežti ribotą kiekį pieno miltelių kūdikiams, kūdikių maisto ir maisto, skirto medicininiams tikslams, jeigu:
-
prieš vartojimą jo nereikia atšaldyti;
-
jie yra supakuoti produktai ir turintys prekės ženklą, skirti tiesiogiai parduoti galutiniam vartotojui;
-
jų pakuotė yra nepažeista, nebent jie yra šiuo metu vartojami.
Keleivis gali įvežti mėsos ir pieno produktus asmeniniam vartojimui per ES patvirtintus pasienio veterinarijos postus tik tuomet, jei:
• iš šalies, iš kurios keliauja, valstybinės veterinarijos tarnybos yra gavęs būtinus dokumentus;
• atvykęs į pasienio veterinarijos postą, deklaruoja visas tokias prekes bei pateikia turimus dokumentus veterinariniam tikrinimui.
Jei keleivis nesilaikys nurodytų taisyklių, maisto produktai bus konfiskuoti ir sunaikinti atvykus prie Europos Sąjungos sienos. Jei keleivis nedeklaruos, kad vežasi tokių produktų, jam gali būti skirta bauda arba gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Daugiau informacijos apie kitų maisto produktų vežimąsi rasite Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklapyje.
Augalai ir jų produktai
Valstybinė augalininkystės tarnyba informuoja, kad vadovaujantis reglamentu (ES) 2016/2031 dėl apsaugos priemonių nuo augalų kenkėjų, nuo 2019 m. gruodžio 14 d. visus augalus (sėklas, šviežius vaisius ar daržoves, skintas gėles, sodinukus ir kt.), yra draudžiama įvežti į Lietuvą ir Europos Sąjungą iš trečiųjų šalių be fitosanitarinių sertifikatų. Keleiviams, įsivežantiems iš trečiųjų šalių augalus savo reikmėms (galutiniam vartojimui), išimtys nėra numatytos.
Bendra išimtis taikoma tik 5 rūšių vaisiams: ananasams, kokosams, durijams, bananams, datulėms.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad įvežami augalai, skirti sodinti (sėklos, daigai, sodinukai ir kt.), gali būti įvežami tik per tuos pasienio kontrolės punktus, kuriuose yra fitosanitarijos postai.
Patvirtintą Pasienio kontrolės punktų fitosanitarijos postų sąrašą rasite čia.
Daugiau apie augalų ar augalinių produktų įvežimą į Lietuvą galima sužinoti šios Tarnybos interneto svetainėje www.vatzum.lt .
Apie pluoštinių kanapių produktus skaitykite čia.
Apie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontroliuojamų prekių taikomus reikalavimus, informacija rasite čia.
Apie Valstybinės augalininkystės tarnybos kontroliuojamų prekių taikomus reikalavimus, informacija rasite čia.
Informacija atnaujinta 2020-03-30